birgün

20° AÇIK

7 yaşındaki kızını öldüren Habip Öztürk tutuklandı

İstanbul Pendik'te boğazını keserek 7 yaşındaki kızını öldüren baba Habip Öztürk, "alt soydan akrabayı kasten öldürme" suçundan tutuklandı.

GÜNCEL 30.12.2021 15:27
7 yaşındaki kızını öldüren Habip Öztürk tutuklandı
Abone Ol google-news

Pendik'te 7 yaşındaki kızını öldürdükten sonra intihar girişiminde bulunan baba, hastanedeki tedavisinin tamamlanmasının ardından çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Kavakpınar Mahallesi'nde 12 Aralık'ta 7 yaşındaki kızı D.Ö.'yü bıçakla öldürdükten sonra intihar girişiminde bulunan ve hastaneye kaldırılan baba Habip Öztürk'ün tedavisi tamamlandı.

Polis ekiplerince Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na getirilen Habip Öztürk, soruşturmayı yürüten savcılığa çıkarıldı.

Savcılık, ifadesini aldığı baba Habip Öztük'ü tutuklanması istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk etti.

Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği'nde ifade veren Habip Öztürk, kızını kendisinin öldürmediğini iddia ederek, şunları söyledi:

"Kızım, eşimin dostunun gönderdiği 2 şahıs tarafından öldürülmüştür. Bu şahıslar elime maket bıçağı vererek bileklerimi kestirdiler. Boğazımı da bu bıçakla kestiler. Ben eve geldiğimde kızım yerde hareketsiz yatıyordu. Odasına götürdüler. Bana bir not yazdırdılar. Şu an boğazım delindiği için konuşmakta zorlanıyorum. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum."

Sulh Ceza Hakimliği, şüpheli baba Habip Öztürk'ün "alt soydan akrabayı kasten öldürme" suçundan tutuklanmasına karar verdi.

(AA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol