birgün

15° AZ BULUTLU

SPOR 11.06.2020 09:35

7 yıldır komada olan Schumacher yeniden ameliyat olacak

7 yıl önce geçirdiği kazanın ardından komaya giren efsane Formula 1 pilotu Schumacher'in yeniden ameliyat edileceği açıklandı

7 yıldır komada olan Schumacher yeniden ameliyat olacak

Formula 1'in efsane isimlerinden Alman pilot Michael Schumacher, yeniden ameliyat olacak.

2013 yılında emekliliği sırasında gittiği tatilde, Fransız Alpler’inde kayak yaparken, kaza geçiren ve kafasını bir kayaya çarpan efsane yarış pilotu bu kaza sonrası komaya girmişti. Uzun süredir İsviçre’nin Cenevre kentindeki evinde yaşamına devam eden Schumacher, yaşanan kazadan sonra ufak iyileşme belirtileri gösterse de komada kalmaya devam etti.

Schumacher’in 7 yıl önce geçirdiği kaza beyninde bir kanamaya neden oldu. Söz konusu kanama, beyin ile beyni çevreleyen zar arasında oluşuyor ve beyne yaptığı baskı sebebiyle yüksek ölüm riski taşıyor.

İtalyan basınında yer alan haberlere göre 51 yaşındaki efsane isim Michael Schumacher, yeniden bir ameliyata girecek. Efsane pilotun ailesi süreç boyunca, Schumi’nin sağlık durumunu olabildiğince gözlerden uzak tuttu ancak medyanın konu üzerindeki ilgisi sayesinde yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Daha önce Schumi’nin tedavi sürecinde yer alan kardiyoloji doktoru Philippe Menasche ameliyat için; “Amaç Michael’ın merkezi sinir sistemini yenilemektir.” dedi.

Beyin cerrahı Dr. Nicola Acciari ise; “Son 20 yılda bilim inanılmaz bir gelişme gösterdi. Ancak bu bizim hala insan beyni hakkında kısıtlı bilgimiz olması gerçeğini değiştirmez. Bu tedavinin ne getireceğini tahmin edemeyiz.” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol