birgün

15° PARÇALI AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 19.04.2019 17:58

72. Cannes Film Festivali’nin programı belli oldu

14 – 25 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan 72. Cannes Film Festivali’nin programı açıklandı. Her yılın Mayıs ayında düzenlenen ve bu yıl 72’ncisi düzenlenecek olan en prestijli festivallerden Cannes’da yarışacak filmler şu şekilde: Ana Yarışma Pain and Glory (Pedro Almodovar) The Traitor (Marco Bellocchio) The Wild Goose Lake (Diao Yinan) Parasite (Bong Joon-ho) Young Ahmed (Jean-Pierre Dardenne & Luc Dardenne) […]

72. Cannes Film Festivali’nin programı belli oldu

14 – 25 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan 72. Cannes Film Festivali’nin programı açıklandı.

Her yılın Mayıs ayında düzenlenen ve bu yıl 72’ncisi düzenlenecek olan en prestijli festivallerden Cannes’da yarışacak filmler şu şekilde:

Ana Yarışma

  • Pain and Glory (Pedro Almodovar)
  • The Traitor (Marco Bellocchio)
  • The Wild Goose Lake (Diao Yinan)
  • Parasite (Bong Joon-ho)
  • Young Ahmed (Jean-Pierre Dardenne & Luc Dardenne)
  • Oh Mercy! (Arnaud Desplechin)
  • Atlantique (Mati Diop)
  • Matthias and Maxime (Xavier Dolan)
  • Little Joe (Jessica Hausner)
  • Sorry We Missed You (Ken Loach)
  • Les Miserables (Ladj Ly)
  • A Hidden Life (Terrence Malick)
  • Bacurau (Kleber Mendonça Filho & Juliano Dornelles)
  • The Whistlers (Corneliu Porumboiu)
  • Frankie (Ira Sachs)
  • Portrait of a Lady on Fire (Céline Sciamma)
  • It Must Be Heaven (Elia Suleiman)
  • Sibyl (Justine Triet)

Belirli Bir Bakış

  • Invisible Life (Karim Aïnouz)
  • Beanpole (Kantemir Balagov)
  • The Swallows of Kabul (Zabou Breitman & Eléa Gobé Mévellec)
  • A Brother’s Life (Monia Chokri)
  • The Climb (Michael Covino)
  • Joan of Arc (Bruno Dumont)
  • A Sun That Never Sets ( Olivier Laxe)
  • Room 212 (Christophe Honoré)
  • Port Authority (Danielle Lessovitz)
  • Papicha (Mounia Meddour)
  • Adam (Maryam Touzani)
  • Zhuo Ren Mi Mi (Midi Z)
  • Liberte (Albert Serra)
  • Bull (Annie Silverstein)
  • Summer of Changsha (Zu Feng)
  • Evge (Nariman Aliev)

Yarışma Dışı

  • The Best Years of Life (Claude Lelouch)
  • Rocketman (Dexter Fletcher)
  • Too Old to Die Young (ilk 2 bölüm)  (Nicolas Winding Refn)
  • Diego Maradona (Asif Kapadia)
  • Belle Epoque (Nicolas Bedos)

Özel Gösterimler

  • Share (Pippa Bianco)
  • For Sama (Waad Al Kateab & Edward Watts)
  • Family Romance, LLC (Werner Herzog)
  • Tommaso (Abel Ferrara)
  • To Be Alive and Know It – (Alain Cavalier)

Gece Yarısı Gösterimleri

  • The Gangster, The Cop, The Devil (Lee Won-Tae)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız