birgün

26° PARÇALI AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 12.11.2019 10:33

76 gazeteciden 120 ilginç anı

76 gazeteciden 120 ilginç anı

Uzun yıllar gazetecilik yapan usta kalemlerin, kendi tecrübelerini ve gazetecilik mesleğinin işleyişini, zorluğunu ve nasıl yapıldığını, gelecek kuşaklara aktarmak üzere hazırladıkları ‘Önce Biz Yaşadık - Gazetecilerin Anıları’ adlı proje hayata geçirildi. Halkın gerçekleri öğrenmesi ve haber alması için canla başla çalışan, basın emekçilerinin yaşadıkları kitap oldu Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği (UYGAD) gazetecilik mesleğine gönül vermiş, duayen gazetecilerin anılarını ve deneyimlerini, gelecek nesillere kazandırmak adına, ‘Önce Biz Yaşadık - Gazetecilerin Anıları’ adlı kitapta topladı. Yediveren Yayınları etiketiyle çıkan kitapta 76 gazetecinin birbirinden ilginç 120 anısı yer alıyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız