birgün

20° AÇIK

GÜNCEL 04.06.2018 09:15

78’liler HDP’nin Ankara adaylarıyla kahvaltıda buluştu

78’liler HDP’nin Ankara adaylarıyla kahvaltıda buluştu

Devrimci 78’liler Federasyonu, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Ankara milletvekili adaylarıyla kahvaltıda buluştu. Buluşmaya Gezi direnişinde Ankara’da polis tarafından katledilen Ethem Sarısülük’ün annesi Sayfi Sarısülük’ün yanısıra çok sayıda kişi katıldı.

Etkinlikte konuşan Devrimci 78’liler Federasyonu Başkanı Hüseyin Aslantürk seçimlerde uygulanan yüzde 10 barajını eleştirerek bu barajın Aleviler, Kürtler, devrimciler için konulduğunu belirtti. Aslantürk, “Zulüm karşında tarafsızlık taraf olmak demektir. Birlikte olursak başarabiliriz” dedi.

OHAL kararnamesi ile ihraç edilen HDP Ankara 3. Bölge 1. sıra Milletvekili Adayı Veli Saçılık ise 12 Eylül’ün devam ettiğini söyledi. Saçılık, “12 Eylülcüler ‘biz sağdan astık soldan astık’ diyor. AKP de ‘biz sağdan attık soldan attık’ diyor. Biz bütün halklarla birlikte başaracağız” diye konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız