birgün

23° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 14.11.2019 14:21

8 IŞİD’li daha iade ediliyor

8 IŞİD’li daha iade ediliyor

İçişleri Bakanlığı; birisi Birleşik Krallık, (İngiltere) 7'si Almanya uyruklu 8 IŞİD'linin daha ülkelerine iade edileceğini açıkladı.

Türkiye tarafından sınır dışı edilen ve günlerdir Türkiye ile Yunanistan arasındaki tampon bölgede kalan ABD vatandaşı IŞİD’linin ABD’ye gönderileceği açıklandı.

3 gün boyunca Pazarkule sınır kapısındaki tampon bölgede Yunanistan kabul etmediği için ‘mahsur’ kalan IŞİD’liden sonra 8 kişinin daha sınırdışı edilmesi için harekete geçildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada “Yabancı Terörist Savaşçıların (YTS) ülkelerine iadelerine devam edilmektedir. Bu kapsamda bugün, Birleşik Krallık uyruklu 1 YTS'nin Londra’ya, Almanya uyruklu 7 YTS'nin ise Berlin’e sınır dışı edilemesi işlemleri gerçekleştirilmektedir.” denildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız