birgün

19° AÇIK

81 ilden öğrenciler ve öğretmenler ‘Yıldızlı Geceler’de bir araya gelecek

YAŞAM 28.03.2022 07:38
81 ilden öğrenciler ve öğretmenler ‘Yıldızlı Geceler’de bir araya gelecek
Abone Ol google-news

Dilara ŞİMŞEK

30 Mart 1853'te doğan ünlü ressam Vincent Van Gogh'un doğum gününde 81 ilden öğretmen ve öğrenciler Yıldızlı Gece'de buluşacak. Bursa'da görev yapan Görsel Sanatlar Öğretmeni Sevda Eren, yaklaşık 3 sene önce öğrencilerin yaptığı 300 adet eseri görev yaptığı Bitlis'in Tatvan ilçesinde ‘Birlikte Güzeliz Sanat Sergisi’ adı altında yurttaşlarla buluşturdu.

Pandemi nedeniyle serginin ikincisi gecikmeli olsa da bugünden itibaren Antalya’da sanatseverlerle buluşacak. Sevda Eren, 81 ilden 250 çalışmanın geldiğini vurgulayarak sergi hakkında şu bilgiyi verdi: “Antalya Muratpaşa’da bulunan Aydın Kanza Sanat Merkezi’nde 250 çalışma sergilenecek. 7’den 70’e öğrencilerimiz var. Anaokulu öğrencileri, özel eğitim öğrencileri, halk eğitimde merkezlerinde eğitim gören öğrencilerin eserleri sergilenecek. 6 yaşındaki öğrencimizin yaptığı resim de var 65 yaşında halk eğitim öğrencimizin de. Geniş yelpazede buluşacağız. Pandemide sanatla uğraştık ilgilendik. 2 senelik emek sonucu ortaya çıktı. Öğretmenlerin ve öğrencilerin desteği ile birlikte projemizi büyüttük. 2 Nisan saat 14.00’te serginin açılışı gerçekleştirecek. 8 Nisan’a kadar devam edecek.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol