birgün

13° SİSLİ

GÜNCEL 30.08.2017 11:28

95 yaşındaki hayvansever 25 kediye bakıyor

95 yaşındaki hayvansever 25 kediye bakıyor

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde oturan, 95 yaşındaki Hanım Danışmaz evinde 25 kediye bakıyor. Danışmaz, ömrünü çok sevdiği kedilere adadığını belirterek, "Yemem aç kalırım, onları doyururum. Kedilerim benim her şeyim" dedi.

Tek başına yaşayan 4 çocuk annesi Hanım Danışmaz, evinde 25 kedi besliyor. Fabrika yemekhanelerinden getirilen artan ve komşularından verdiği yemekler ve kuru mama ile kedilerini besleyen Hanım Danışmaz, kedileriyle yaşamaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

30 yıldan bu yana Gebze'deki evinde kedileri beslediğini anlatan Hanım Danışmaz, şöyle konuştu:

"7 yaşından beri kedi ve köpek besliyorum. Daha önce Samsun'da yaşıyordum, orada da kedi ve köpek besliyordum. 50 yıl önce eşimi kaybettikten sonra kendimi kedilere adadım. 30 yıl önce çocuklarımla birlikte Samsun'dan, Gebze'ye göç ettik. 30 yıldır burada kedilerimle yaşıyorum. 25 tane kedim var. Ama dışarıda da kaç tane var bilmiyorum. Onları da besliyorum."

Komşularım bazen 'O kedileri götür at ormana bırak' diyor. Ben de onlara 'Sizleri neden anneniz ve babanız atmadı?' diyorum. Onları götürmek kolay, koy bir çuvala götür bir araziye bırak, gel. Kime cevap vereceğiz. Onları da Allah yarattı, ben yaratmadım ki. Komşuya gidip yemek isterim onlar için. Kendim yemem aç kalırım, onları doyururum. Kedilerim benim her şeyim. Onlar benim evlatlarım. Ben onlardan, onlar da benden ayrılamaz. Ömrümü kedilerime adadım." (DHA)

95-yasindaki-hayvansever-25-kediye-bakiyor-343408-1.95-yasindaki-hayvansever-25-kediye-bakiyor-343409-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız