İstanbul'da okullar tatil edildi!

05.01.2015 00:00 GÜNCEL

İstanbul'da bu geceden itibaren etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle yarın anaokulları ile ilk, orta ve liselerde 1 gün tatil ilan edildi
 

İstanbul Valiliği, bu geceden itibaren etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle yarın anaokulları ile ilk, orta ve liselerde 1 gün tatil ilan etti.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, Meteoroloji yetkililerince, İstanbul'da bu geceden itibaren başlayacak kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar aralıklarla hafif, öğleden sonra ise etkisini artırarak yer yer yoğun olacağının tahmin edildiği vurgulandı. Olası don, buzlanma ve araç trafiği etkisinin olumsuzluğa yol açmaması için okulların tatil edildiğini belirten Valilik, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağını kaydetti.

Açıklamada şöyle denildi:

"Bilhassa, öğleden sonra etkisini artırması beklenen kar yağışının ve buna bağlı olarak mevsim normallerinin altında seyredecek düşük sıcaklık, kuvvetli poyraz fırtınası ve akşam saatlerinden itibaren görülecek buzlanma ve don olayının ara cadde ve sokaklar başta olmak üzere araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuz etkiler ile İstanbul'un özel durumu göz önüne alınarak, herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla anaokulları ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 6 Ocak Salı günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür.
Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklardır."

DERSİM, UŞAK VE BİTLİS'TE EĞİTİME ARA VERİLDİ
İstanbul'un yanı sıra Dersim, Uşak ve Bitlis'te de eğitime ara verildi. Dersim'de Nazimiye, Pülümür ve Hozat İlçeleri'nde okulların yarından itibaren 2 gün, Ovacık ve Mazgirt'te 1 gün, il merkezi ve Çemişgezek İlçesi'nde de taşımalı eğitim yapılan okullara 1 gün valilik kararı ile tatil edildiği bildirildi.

Uşak'ta eğitime 1 gün ara verilirken, Bitlis'te ise eğitime, merkez ve köylerde dahil olmak üzere iki gün ara verildiği açıklandı.
 

DHA