birgün

15° KAPALI

MEDYA 15.10.2019 12:48

A Haber'in fotoğraf tartışmasına Nevşin Mengü de katıldı: Kameramanın ki patlıcan mı?

A Haber'in fotoğraf tartışmasına Nevşin Mengü de katıldı: Kameramanın ki patlıcan mı?

A Haber Yurt Haberler Müdür Kerim Ulak'ın sınırda ‘kurşunlar üzerimizden vızır vızır geçiyor’ diyerek yaptığı yayının tartışmalarına gazeteci Nevşin Mengü de katıldı. Mengü, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan "Muhabirin canı can; kameramanın ki patlıcan mı?" paylaşımında bulundu.

TRT Haber muhabirinin o onlarda Ulak’ın aksine ayakta ve gayet sakin tonda bir yayın yaptığının ortaya çıkması sonrası, A Haber ekibinin izleyiciyi kandırdığı iddiaları sosyal medyada hızla yayılmıştı.

Mengü, Kerim Ulak ve kameramanın olay yerinde çekilmiş bir başka fotoğrafını paylaşarak, A Haber’e aldatıcı yayın yapma göndermesinde bulundu.

Nevşin Mengü, “Günlerdir tartışılan meseleye ait bir başka kare. Ahaber, muhabirimizi korumak suç mu diyor. Madem bulundukları yerde vızır vızır mermiler geçiyor, muhabirin canı can; kameramanın ki patlıcan mı? Muhabir tam teçhizat yerlerde, kameran tshirtle çekimde” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

TSK'nin Fırat'ın doğusuna yönelik başlattığı 'Barış Pınarı Hârekatı' devam ederken dün yandaş A Haber Yurt Haber Müdürü Kerim Ulak'ın sınırdan yaptığı yayın sosyal medyada olay oldu. Ulak'ın başında miğfer ve yere çömelerek yayın yaptığı anlarda TRT muhabirinin rahat bir şekilde ayakta yayın yaptığı anlar tartışma yarattı.

A Haber Yurt Haber Müdürü Kerim Ulak söz konusu tartışmaya ilişkin açıklama yaparak "TRT ekibi de kendini yere attı. Havan sesiyle birlikte arkadaşlarımız ve benim yaşadığım panik var. Eğilerek yayın yapma gerekçemiz havanlardan korunmak" açıklamasını yapmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız