birgün

27° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 08.07.2020 14:28

A Haber'in 'sular kesik' yalanını çamaşır makinesi ele verdi

İktidara yakınlığıyla bilinen A Haber, İBB'yi hedef alan skandal bir haber yaptı. Su kesintisi yaşandığı iddia edilen bir eve giren A Haber muhabirinin anons yaptığı sırada çamaşır makinesinin çalışması dikkat çekti

A Haber'in 'sular kesik' yalanını çamaşır makinesi ele verdi

AKP'ye yakınlığıyla bilinen A Haber, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni (İBB) hedef alan skandal bir habere imza attı. Su kesintisi yaşandığı iddia edilen bir eve giren A Haber muhabiri, görüntüye yansıyan çamaşır makinesi unuttu.

Evdeki yurttaşla röportaj yapmaya hazırlanan A Haber muhabiri anons yaptığı sırada çamaşır makinesinin çalışması dikkat çekti.

A Haber'in skandal haberini sosyal medya hesabı Twitter'dan paylaşan CHP Genel Başkan Başdanışmanı Deniz Demir, "İstanbul’da su kesinti var diyorlar ama arkada çamaşır makinesi çalışıyor :)" ifadelerini kullandı.

İstanbul'a bağlı Şile'de yıllardır süren su problemi çözülemezken, su tankeri ile yurttaşlara su dağıtılması AKP'li isimler tarafından İBB'yi hedef haline getirmişti.

İBB ise konuya ilişkin açıklama yaparak Şile İçmesuyu Arıtma Tesisi’nin 1994 yılında günlük 11 bin metreküp kapasite ile inşa edildiği ve tesisin yıllardır bu kapasiteyle hizmet vermeye devam ettiği kaydedildi.

Şilenin nüfusunun sadece son 13 yılda yüzde 48 artarak 25 binden 37 bine çıktığı belirtilen açıklamada, ”Bir turizm bölgesi olan ilçede hafta sonu günübirlik nüfus 1 milyona ulaşıyor. Bu nedenle yaz aylarında özellikle de pazar günleri Şile ilçesinin üst kotlarında su basıncı sorunu yaşanıyor” denildi.

İBB, bağlı kuruluşlarından İSKİ Genel Müdürlüğü’nün bu soruna acil bir çözüm bulmak için çalışmalarını sürdürdüğü aktarılan açıklamada, ”Su basıncı sorunu en kısa sürede çözüme kavuşturulacak. İSKİ ayrıca, kalıcı çözüm için 2018 yılında ihalesi yapılan ilave 20 bin metreküp/günlük arıtma tesisi inşaatını hızlandırdı. Yatırım bu yıl sonunda tamamlanarak devreye alınacak” ifadeleri kullanıldı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız