birgün

21° AZ BULUTLU

MEDYA 14.11.2019 13:51

A Haber yine alay konusu oldu

A Haber yine alay konusu oldu

AKP'ye yakınlığıyla bilinen A Haber bir kez daha alay konusu olduğu bir habere imza attı. Kanalın haber bülteninde “Aras bebek dünyaya geldi, Mehmetçiğe selam çaktı” başlığıyla haber yapıldı. Haber sosyal medyada güldüren tepkilere neden oldu.

Haberde, “TSK ve Suriye Milli Ordusu'nun Suriye'nin kuzeyindeki PKK/YPG terör unsurlarına yönelik Barış Pınarı Harekatı başlattığında Ankara'da dünyaya gözlerini açan Aras bebeğin asker selamı doğum fotoğrafçısı tarafından görüntülendi” ifadelerine yer verildi.

Daha önce çok sayıda uydurma haber çıkan kanalda GTA oyununa ait şifrelerin '15 Temmuz planının' şifreleri olduğu söylenmişti. Seçim dönemi yapılan bir yayında ise ABD seçim analisti diye canlı yayına çıkartılan kişinin aslında ABD'de bir kebapçı olduğu ortaya çıkmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız