birgün

23° AÇIK

SPOR 19.03.2021 15:08

A Milli Takım aday kadrosu açıklandı

FIFA 2022 Dünya Kupası Elemeleri’nde Hollanda, Norveç ve Letonya ile karşılaşacak Türkiye A Milli Takımı’nın aday kadrosu açıklandı.

A Milli Takım aday kadrosu açıklandı

FIFA 2022 Dünya Kupası Elemeleri’nde Hollanda, Norveç ve Letonya ile karşılaşacak Türkiye A Milli Takımı’nın aday kadrosu açıklandı.

Teknik Direktör Şenol Güneş tarafından seçilen Türkiye Milli Takımı’nın 28 kişilik aday kadrosu şu şekilde:

Kaleciler: Mert Günok, Uğurcan Çakır, Altay Bayındır, Gökhan Akkan.

Defans: Zeki Çelik, Nazım Sangare, Merih Demiral, Ozan Kabak, Mert Müldür, Çağlar Söyüncü, Kaan Ayhan, Umut Meraş, Caner Erkin.

Orta Saha: Okay Yokuşlu, Taylan Antalyalı, Dorukhan Toköz, Ozan Tufan, Orkun Kökçü, İrfan Kahveci, Emre Kılınç, Yusuf Yazıcı, Halil Akbunar, Deniz Türüç, Hakan Çalhanoğlu.

Forvet: Burak Yılmaz, Enes Ünal, Kenan Karaman, Cenk Tosun

TAYLAN VE HALİL İLK KEZ MİLLİ TAKIM'DA

A Milliler, 24 Mart'ta Hollanda ile 27 Mart'ta Norveç ile 30 Mart'ta ise Letonya ile karşı karşıya gelecek.

Bu sene gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken Galatasaray futbolcusu Taylan Antalyalı ve Göztepe futbolcusu Halil Akbunar, ilk kez Milli Takıma çağrılırken, davet alan futbolcuların yarısını yurtdışında forma giyiyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol