birgün

2° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 04.12.2021 21:46

AA: Aracına patlayıcı yerleştirilen polisin, Erdoğan'ın programı için takviye gönderilecek ekipte yer aldığı belirlendi

Anadolu Ajansı, Mardin'in Nusaybin ilçesinde özel aracının altına yerleştirilen patlayıcı kontrollü olarak imha edilen polis memurunun, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Siirt'teki programı için takviye gönderilecek ekipte yer aldığını aktardı.

AA: Aracına patlayıcı yerleştirilen polisin, Erdoğan'ın programı için takviye gönderilecek ekipte yer aldığı belirlendi

Mardin'in Nusaybin ilçesinde özel aracının altına yerleştirilen patlayıcı kontrollü olarak imha edilen polis memurunun, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Siirt'teki programı için takviye gönderilecek ekipte yer aldığı belirlendi.

Nusaybin'de Çevik Kuvvet Büro Amirliğinde görevli polis memurunun park halindeki özel aracının altına el yapımı patlayıcı yerleştirildi.

Patlayıcının tespit edilmesi üzerine olay yerine bomba imha uzmanı görevlileri yönlendirildi.

Ekipler, patlayıcıyı kontrollü şekilde imha etti.

Olay yeri inceleme ekipleri, düzenek ve araçta şüphelilere yönelik parmak izi taraması yaptı.

Patlayıcıyı yerleştirenlerin yakalanması için başlatılan çalışma sürüyor.

AA'nın haberine göre, aracına patlayıcı tuzaklanan polisin, Erdoğan'ın bugün Siirt'te gerçekleştirilen programı için takviye olarak gönderilecek ekipte yer aldığı aktarıldı.

Polis memurunun şahsi aracı ile söz konusu göreve gitmek için ikametinden ayrıldığı, kendisi gibi dış göreve gidecek polis memuru arkadaşını ikametinden aldığı sırada, arkadaşının, aracın altında bir cisim olduğunu fark ettiği belirlendi.