birgün

2° AÇIK

GÜNCEL 11.01.2021 10:26

AA, "Aşılar, dağıtım için TIR’lara yükleniyor" paylaşımını sildi

Anadolu Ajansı Twitter'da 30 Aralık’ta Çin’den getirilen koronavirüs aşılarının, dağıtım yapılmak üzere TIR’lara yüklenmeye başlandığını duyurdu. Kısa sürede çok kez paylaşılan tweet daha sonra kaldırıldı.

AA, "Aşılar, dağıtım için TIR’lara yükleniyor" paylaşımını sildi

Anadolu Ajansı, Sinovac tarafından üretilen CoronaVac aşılarının, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Laboratuvarlarından dağıtım yapılmak üzere tırlara yüklendiğini bildirdi. Aşı paylaşımı kısa sürede gündem olurken, AA daha sonra söz konusu paylaşımını kaldırdı.

Koronavirüs aşılarının dağıtım yapılmak üzere TIR'lara yüklenmeye başlandığını duyuran AA, daha sonra haberi, "Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Aşı ve İlaç Deposu'ndaki Çin'den gelen CoronaVac aşılarını yurt geneline ulaştıracak sevkiyat tırları basın mensuplarınca görüntülendi" şeklinde değiştirdi.

AA tarafından kaldırılan paylaşım:

aa-asilar-dagitim-icin-tir-lara-yukleniyor-paylasimini-sildi-827609-1.

"ARAÇLAR TANITILDI"

AA daha sonraki yaptığı yeni paylaşımda "#Canlı: Sinovac firması tarafından üretilen CoronaVac aşılarının dağıtımını gerçekleştirecek araçlar basına tanıtılıyor" ifadelerine yer verdi.

Sağlık Bakanlığı, 11 Aralık’ta aşılamaya başlanacağını duyurmasına rağmen aşıların gelmesi gecikmiş, Türkiye aşıları 30 Aralık’ta teslim almıştı.

30 Aralık’ta Türkiye’ye getirilen aşılar Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Laboratuvarlarında 14 günlük incelemeye alınmıştı.

aa-asilar-dagitim-icin-tir-lara-yukleniyor-paylasimini-sildi-827610-1.

aa-asilar-dagitim-icin-tir-lara-yukleniyor-827602-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol