birgün

11° PARÇALI BULUTLU

AA seçim provokasyonuna devam ediyor: 'HDP'ye oy vermeyince evimi işaretlediler

GÜNCEL 01.06.2015 16:08
AA seçim provokasyonuna devam ediyor: 'HDP'ye oy vermeyince evimi işaretlediler
Abone Ol google-news

Özellikle seçim öncesinde dozunu artırdığı provokasyon haberleriyle tepki toplayan hükümetin haber ajansı AA (Anadolu Ajansı) bu kez de Diyarbakır'da HDP'ye oy vermediği için bir kişinin evinin işaretlendiğini öne sürdü.

Haberi 'HDP'ye oy vermeyeceğimi söyleyince evimi işaretlediler' başlığıyla servis eden AA, 50 yaşındaki Ziynet Taş adlı yurttaşın 'anketör gibi davranan dört kişiye HDP'ye oy vermeyeceğini belirtmesi üzerine evinin işaretlendiğine' dair sözlerini aktardı.

AA'nın iddiasına göre eve girdiği sırada söz konusu kişilerle karşılaştığını ve bu kişilerin komşularına kendisine dair sorular sorudğunu savunan Taş, olayı şöyle anlattı;" 'Biz barış olmasını istiyoruz' dediler, ben de 'Barış olsun istiyorum' dedim. 'Kan akmasın' dediler, ben de 'Kan akmasını istemiyorum' dedim. Sonra 'Oyunu kime vereceksin?' dediler, ben de 'Oyumu size vermiyorum' dedim. Israrla 'Oyunu bize vereceksin' dediler, 'Hayır vermiyorum' dedim. Sonra 'Allah bizim ve sizin hakkınızda hangisi hayırlıysa onu nasip etsin' dedim. Öyle dememe rağmen bayan başını çekmedi, ben de 'Bacım yeter, çekil artık' dedim. 'Zaten senin ismin ve her şeyin elimizde' dediler. Kapıyı kapattıktan sonra namaz kılmak için içeri gittiğini, gelininin kapı deliğinden bakarak evinin işaretlendiğini gördüm."

BU İLK DEĞİL: HPG'DEN SÖZDE KAŞELİ MEKTUP DA YAYINLAMIŞLARDI
AA daha önce de, HPG'nin (Halk Savunma Güçleri) kaşesini taşıdığını iddia ettiği bir mektup yayımlamış ve halka 'AKP ve diğer partilere verilen her oyun hesabı alınacaktır' denildiğini iddia etmişti. AA, Kürt yurttaşlara yollanan mektupta HPG'nin "Eğer sizin ailede bir tek oy AKP veya başka bir partiye gitsin o zaman hesabımız da büyük olacağını sizin bilmeniz gerekir" dediğini iddia etmişti. El yazısıyla hazırlanan mektubun sağ alt köşesine de 'sahte' olmadığını iddia etmek için bir de kaşe basılmıştı.

Anadolu Ajansı'ndan kaşeli provokasyon

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol