birgün

26° AÇIK

BİRGÜN EGE 21.06.2021 14:33

AB Büyükelçisi'nden HDP'ye taziye ziyareti

AB Büyükelçisi Nikolaus Meyer Landrut, HDP İzmir’e yapılan silahlı saldırıda katledilen Deniz Poyraz için taziye ziyaretinde bulundu. Landrut, saldırıyı kınadı.

AB Büyükelçisi'nden HDP'ye taziye ziyareti

BİRGÜN EGE

HDP İzmir İl Başkanlığı’na 17 Haziran 2021 tarihinde Onur Gencer tarafından yapılan silahlı saldırıda Deniz Poyraz'ın katledilmesi sonrasında taziye ziyaretleri sürüyor. Son olarak Avrupa Birliği (AB) Büyükelçisi Nikolaus Meyer Landrut, HDP İzmir İl Başkanlığı’na taziye ziyaretinde bulundu.

Ziyarette; HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni, HDP İzmir İl Eş Başkanları Kadir Baydur ve Besriye Tekgür ile il yöneticileri de yer aldı.

HDP heyeti ile il binasını gezen Büyükelçi Landrut, binada bulunan Deniz Poyraz Anı Köşesi’ne de taziye dileklerini yazdı.

Büyükelçi, saldırıya ilişkin basın mensuplarına yaptığı açıklamada, olaydan ötürü duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Landrut, “İzmir’de HDP merkezine yapılan bu korkunç saldırıyı kınamak için bulunuyorum. Buradan kurbanın ailesine saygılarımı sunmak istiyorum. Ayrıca HDP yetkililerine de en içten taziyelerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

İKTİDARA ‘SÖYLEM’ MESAJI

HDP İzmir İl Eş Başkanı Besriye Tekgür de, “Büyükelçimize dayanışma için çok teşekkür ediyoruz. Aslında yapılan saldırı sadece HDP’ye ya da Deniz yoldaşımıza yapılmadı, tüm Türkiye halkına ve demokrasiye yapıldı. Bundan sonra da umarız iktidar ve etrafındakiler dilini ve muhaliflere karşı söylemlerini daha dikkatli kullanırlar” diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol