birgün

8° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

DÜNYA 13.02.2019 14:00

AB, Suudi Arabistan’ı ‘terörün finansmanı’ listesine ekledi

Avrupa Birliği (AB), Suudi Arabistan ve Panama’yı ‘kara para aklama’ ve ‘terörü finanse etme’ konularında birliği tehdit ettiği gerekçesiyle ‘teröre destek veren ülkeler’ listesine ekleme kararı aldı. AB Komisyonu, ‘kara para’ ve ‘terörizmin finansmanı’ ile mücadelede yetersiz kalan 23 ülkeyi kapsayan liste açıkladı. Listede, Afganistan, Amerikan Samoası, Bahamalar, Botsvana, Kuzey Kore, Etiyopya, Gana, Guam, İran, Irak, Libya, Nijerya, […]

AB, Suudi Arabistan’ı ‘terörün finansmanı’ listesine ekledi

Avrupa Birliği (AB), Suudi Arabistan ve Panama’yı ‘kara para aklama’ ve ‘terörü finanse etme’ konularında birliği tehdit ettiği gerekçesiyle ‘teröre destek veren ülkeler’ listesine ekleme kararı aldı.

AB Komisyonu, ‘kara para’ ve ‘terörizmin finansmanı’ ile mücadelede yetersiz kalan 23 ülkeyi kapsayan liste açıkladı.

Listede, Afganistan, Amerikan Samoası, Bahamalar, Botsvana, Kuzey Kore, Etiyopya, Gana, Guam, İran, Irak, Libya, Nijerya, Pakistan, Panama, Porto Riko, Samoa, Suudi Arabistan, Sri Lanka, Suriye, Trinidad ve Tobago, Tunus, ABD Virgin Adaları ile Yemen yer aldı.

Liste sonucunda, AB kurallarına tabi banka ve diğer finans kurumları şüpheli para hareketlerini daha iyi belirlemek için bu yüksek riskli ülkelerin finans kurumları ve müşterilerinin işlemlerine yönelik daha fazla kontrol ve denetim yapacak.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız