birgün

7° AÇIK

GÜNCEL 23.02.2021 17:29

ABB’den Ankapark açıklaması: “Hukuk mücadelemize kararlılıkla devam ediyoruz”

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 750 milyon dolara yaptırılan ancak çürümeye terk edilen Ankapark’a ilişkin yargı sürecinin “kararlılıkla” sürdürüldüğünü açıkladı. ABB’nin açıklamasında, “İşletmeci firmaya yönelik hukuk mücadelemize devam ediyoruz, bir sonraki duruşma tarihi 5 Mayıs 2021” denildi.

ABB’den Ankapark açıklaması: “Hukuk mücadelemize kararlılıkla devam ediyoruz”

BİRGÜN/ ANKARA

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Melih Gökçek döneminde 750 milyon dolar maliyetle yaptırılan ancak ilgi görmediği için çürümeye terk edilen Ankapark’a ilişkin yargı sürecinin kararlılıkla devam ettirildiğini açıkladı. Belediyeden yapılan açıklamada, “Ankapark’ı çürümeye terk eden işletmeciye karşı hukuk mücadelemize kararlılıkla devam ediyoruz” denildi. Parka ilişkin yürütülen davanın bir sonraki duruşma tarihinin 5 Mayıs 2021 olduğu bildirildi.

Açıklama ayrıca, “Ankaralının parasıyla yapılan parkı devraldığımızda nasıl değerlendirileceğine Ankaralılar ile birlikte karar vereceğiz” denildi.

abb-den-ankapark-aciklamasi-hukuk-mucadelemize-kararlilikla-devam-ediyoruz-844874-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol