birgün

7° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 23.02.2020 15:37

ABB’den yeni sosyal yardım modeli: Çiftçiden satın alınan soğanlar ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, çiftçilerin elinde kalan 140 ton soğanı satın alarak ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmaya başladı. Uygulama ile hem yerli üreticiye hem de ihtiyaç sahibi ailelere destek olunduğunu söyleyen ABB Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Necip Özkan, “Gıda yardım programlarımız artarak devam edecek” dedi

ABB’den yeni sosyal yardım modeli: Çiftçiden satın alınan soğanlar ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor

BirGün/Ankara

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardımlarda yeni bir modeli hayata geçirdi. Ankara’nın Polatlı ilçesindeki çiftçilerden satın alınan 140 ton soğan, yardıma muhtaç ailelere dağıtıldı. ABB görevlilerinin sosyal yardım alan ailelere 22 kiloluk çuvallar halinde soğan dağıtarak başlattığı yardım modelinin devam edeceği bildirildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik gıda yardımlarına bir yenisini daha ekledi. Hem yerli üreticiye hem de ihtiyaç sahibi ailelere ekonomik yönden destek olmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, Polatlılı çiftçilerden aldığı 140 ton soğanı Başkent’in birçok noktasında sosyal yardım alan ailelere dağıtmaya başladı.

GIDA YARDIMLARI DEVAM EDECEK

Polatlılı çiftçilerin elinde kalan soğanları sosyal yardım alan ailelere ulaştırmak için harekete geçen Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, BELKO Soğuk hava deposunda bekletilen soğanları araçlara yükleyerek Başkent’in birçok noktasında yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyor.

Hedeflerinin hem yerli üreticilere hem de yardıma muhtaç ailelere ekonomik açıdan iki yönlü katkı sağlamak olduğunu vurgulayan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Necip Özkan, şu bilgileri verdi:

“Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın talimatlarıyla Ankara’da yerli üreticilerimizin ellerinde kalan ürünleri alarak sosyal yardım alan vatandaşlarımıza dağıtmayı önceleyen projemiz devam ediyor. Daha önce kuru gıda olarak nohut, mercimek gibi ürünler aldık ve sosyal yardım alan vatandaşlarımıza dağıttık. Son olarak da soğan üreticilerinin ellerinde kalan ürünleri alarak en az 6 bin 500 aileye 15 gün içinde ulaştırmış olacağız. Gıda yardım programlarımız artarak devam edecek.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız