birgün

24° AÇIK

SPOR 14.09.2020 09:22

ABD Açık’ta şampiyon Thiem: Tarihe geçen başarı

ABD Açık’ta şampiyon, Alexander Zverev'i 3-2 yenen Dominic Thiem oldu. Böylece 1990’lı yıllarda doğan ilk grand slam şampiyonu olarak tarihe geçen Thiem, aynı zamanda ABD Açık'ta 71 yıl sonra ilk 2 seti kaybettikten sonra maçı kazanmayı başaran ilk tenisçi oldu.

ABD Açık’ta şampiyon Thiem: Tarihe geçen başarı


Spor Servisi

ABD Açık Tenis Turnuvası tek erkekler finalinde Avusturyalı Dominic Thiem, 4 saat süren maçta Alman rakibi Alexander Zverev'i 3-2 yenerek şampiyon oldu.

New York’taki Arthur Ashe Stadyumu'nda gerçekleştirilen grand slam turnuvasının tek erkekler finalinde Thiem, maçı 2-0 geriden gelerek kazandı.

23 yaşındaki Zverev karşısında ilk iki seti 2-6 ve 4-6 kaybetmesine karşın, sonraki setleri 6-4, 6-3 ve tie-break'e giden son seti de 7-6 kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

abd-acik-ta-sampiyon-thiem-tarihe-gecen-basari-780476-1.
Alexander Zverev

Kariyerinde ilk kez bir grand slam turnuvasını kazanan 27 yaşındaki Thiem, erkeklerde 1990'larda doğan ilk Grand Slam şampiyonu oldu.

SON BAŞARAN PANCHO GONZALEZ’Dİ

Thiem, böylece ABD Açık'ta 71 yıl sonra ilk 2 seti kaybettikten sonra maçı kazanmayı başaran ilk tenisçi olarak tarihe geçti. Bunu son kez, 1949’da Ted Schroeder’i mağlup eden Pancho Gonzales başarmıştı.

‘Tenisin büyük üçlüsü’ olarak bilinen isimlerden Roger Federer ve Rafael Nadal turnuvaya katılmamış, Novak Djokovic ise yaptığı ihlal nedeniyle diskalifiye olmuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız