birgün

10° AÇIK

SPOR 14.09.2020 09:22

ABD Açık’ta şampiyon Thiem: Tarihe geçen başarı

ABD Açık’ta şampiyon, Alexander Zverev'i 3-2 yenen Dominic Thiem oldu. Böylece 1990’lı yıllarda doğan ilk grand slam şampiyonu olarak tarihe geçen Thiem, aynı zamanda ABD Açık'ta 71 yıl sonra ilk 2 seti kaybettikten sonra maçı kazanmayı başaran ilk tenisçi oldu.

ABD Açık’ta şampiyon Thiem: Tarihe geçen başarı


Spor Servisi

ABD Açık Tenis Turnuvası tek erkekler finalinde Avusturyalı Dominic Thiem, 4 saat süren maçta Alman rakibi Alexander Zverev'i 3-2 yenerek şampiyon oldu.

New York’taki Arthur Ashe Stadyumu'nda gerçekleştirilen grand slam turnuvasının tek erkekler finalinde Thiem, maçı 2-0 geriden gelerek kazandı.

23 yaşındaki Zverev karşısında ilk iki seti 2-6 ve 4-6 kaybetmesine karşın, sonraki setleri 6-4, 6-3 ve tie-break'e giden son seti de 7-6 kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

abd-acik-ta-sampiyon-thiem-tarihe-gecen-basari-780476-1.
Alexander Zverev

Kariyerinde ilk kez bir grand slam turnuvasını kazanan 27 yaşındaki Thiem, erkeklerde 1990'larda doğan ilk Grand Slam şampiyonu oldu.

SON BAŞARAN PANCHO GONZALEZ’Dİ

Thiem, böylece ABD Açık'ta 71 yıl sonra ilk 2 seti kaybettikten sonra maçı kazanmayı başaran ilk tenisçi olarak tarihe geçti. Bunu son kez, 1949’da Ted Schroeder’i mağlup eden Pancho Gonzales başarmıştı.

‘Tenisin büyük üçlüsü’ olarak bilinen isimlerden Roger Federer ve Rafael Nadal turnuvaya katılmamış, Novak Djokovic ise yaptığı ihlal nedeniyle diskalifiye olmuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol