birgün

12° PARÇALI BULUTLU

ABD Başkanı Joe Biden, kongre üyesinin öldüğünü unuttu: Jackie burada mısın?

ABD Başkanı Joe Biden, açlık üzerine yaptığı bir konuşma sırasında, Ağustos’ta hayatını kaybeden kongre üyesinin nerede olduğunu sordu. Biden’ın bu hatası Beyaz Saray Sözcüsü'ne soruldu ancak sözcü net bir yanıt veremedi.

DÜNYA 29.09.2022 10:19
ABD Başkanı Joe Biden, kongre üyesinin öldüğünü unuttu: Jackie burada mısın? Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

ABD Başkanı Joe Biden'ın "Jackie burada mısın? Jackie nerede? Sanırım burada olacaktı" sözleriyle yeni bir tartışmayı başlattı.

Joe Biden'ın nerede olduğunu sorduğu kişi kongre üyesi Jackie Walorski. Ancak, Indiana'dan Kongre Üyesi Walorski, Ağustos ayında bir trafik kazasında hayatını kaybetmişti.

Biden, açlıkla ilgili bir konferansta yaptığı konuşma sırasında Walorski'nin öldüğünü unuttu. Üstelik, kongre üyesinin ölümünün ardından, yazılı olarak taziye mesajı da yayımlanmıştı.

Cumhuriyetçi Walorski, konferansın destekçilerinden biriydi. Başkan Biden teşekkür etmek istedi. Ancak teşekkür ettiği isimler arasında, Walorski'yi göremeyince şaşırdı. Ardından hiç düzeltme yapmadan sözlerine devam etti.

Biden'ın "Temsilci McGovern, Senatör Braun, Senatör Booker, Temsilci Jackie burada mısınız? Jackİe nerede? Sanırım burada olacaktı" sözleri Beyaz Saray Sözcüsü, Karine Jean-Pierre'e soruldu.

Ancak Pierre, sorulara net yanıt vermeyerek, Başkan'ın yarın çalışmalarını onurlandırmak adına, Walorski'nin ailesini ziyaret edeceğini söyledi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol