birgün

22° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 20.07.2020 12:05

ABD Başkanlık yarışına giren rapçi Kanye West ilk mitinginde ağladı

ABD'de Başkanlık yarışına giren ünlü rapçi Kanye West ilk mitingini düzenledi. İlk çocuğu için kürtajın eşiğinden döndüklerini söyleyen West gözyaşlarına boğuldu. Ünlü rapçi çocuk sahibi olan herkesin 1 milyon dolar alması gerektiğini söyledi.

ABD Başkanlık yarışına giren rapçi Kanye West ilk mitinginde ağladı

ABD’de kasım ayında gerçekleştirilecek başkanlık yarışına giren ünlü rapçi Kanye West, ilk mitingini dün Güney Carolina eyaletinin North Charleston kentinde, bağımsız adaylara tanınan sürenin dolmasından bir gün önce düzenledi.

Kurşun geçirmez bir yelekle destekçilerinin karşısına çıkan rapçinin, saçlarını ‘2020’ yazacak şekilde tıraş ettirdiği görüldü.

Reuters'ın haberine göre; sahneye önce bir grup genç kadını davet eden Kanye West, onların eğitimde eşitsizlik ve polis şiddeti gibi konular hakkındaki fikirlerini dile getirmesini istedi. Ardından mikrobunu alan West, yaşadığı opioid bağımlılığı ve aile ilişkilerinin yanı sıra, ırkçılık tartışmalarından kürtaja kadar pek çok konuda konuştu

West, babasının doğmasını istemediğini ve reality şov yıldızı olan eşi Kim Kardashian ile ilk bebekleri North'un haberini aldıklarında kendilerinin de kürtaja başvurmak istediklerini anlattı.

Ağlayan West, “Benim babam da kürtaj istemişti. Annem hayatımı kurtardı. Ben bile istedim. Az daha kızımı öldürecektim. Kızımı seviyorum. Tanrı bizden yaratmamızı istedi. Artık daha fazla B planı yok, A planı” dedi.

Kürtajın yasal olması ancak ihtiyacı olanlara da daha fazla destek verilmesi gerektiğini savunan West, bu noktada başkanlık vaadini açıklayarak, “Bebek sahibi olan herkes 1 milyon dolar ya da buna eşdeğer miktarda bir para almalı” diye konuştu.

"ESRAR KULLANIMI YASAL OLSUN"

West ayrıca esrar kullanımının yasal olması gerektiğini de savundu.

Rapçi West, bu ayın başında bir tweet atarak başkanlık yarışında aday olacağını açıklamıştı. Ancak daha sonra cumartesi günü yine bir tweet atarak destekçilerine aday olması için imza vermeleri çağrısında bulunmuştu.

Tesla ve Space X'in kurucusu ABD'li iş insanı Elon Musk, Kanye West'e desteğini duyurmuştu

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol