birgün

12° AÇIK

GÜNCEL 28.09.2021 16:12

ABD Başkonsolosluğu'ndan '11 bin dolar maaş' ilanıyla ilgili açıklama

ABD İstanbul Başkonsolosluğu, sosyal medayada gündem olan '11 bin dolar maaşla otomobil tamircisi aranıyor' haberlerine ilişkin açıklama yaptı. Konsolosluk, belirtilen rakamın yıllık olduğunu duyurdu.

ABD Başkonsolosluğu'ndan '11 bin dolar maaş' ilanıyla ilgili açıklama

ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu, resmi Twitter hesabından da paylaştığı bir iş ilanı ile 11 bin dolar maaşla otomobil tamircisi arandığını duyuruldu.

Bu ilanın çok ilgi görmesi ve sosyal medyada gündem olmasının ardından başkonsolosluktan ikinci bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, söz konusu maaşın yıllık olduğu belirtildi.

Konsolosluktan yapılan paylaşımda, "Kısa süre önce paylaştığımız 'Automotive Mechanic' ilanının bazı kafa karışıklıklarına yol açtığını öğrenmiş bulunmaktayız. Belirtilen maaşın yıllık miktar olduğunu ifade etmek isteriz. Bilgi almak ve başvuru yapmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz" denildi.

ABD Başkonsolsoluğu'nun otomobil tamircisi ilanında, çalışanın kuruma ait araçların bakımından ve temizliğinden sorumlu olacağı, haftada 40 saat çalışacağı ve konaklama imkanının sağlanacağı belirtiliyor.

Başvuracak adaylarda iyi derece Türkçe, orta derecede İngilizce, 5 yıllık ehliyet, 3 yıllık tamir tecrübesi, 1 yıllık sürüş tecrübesi ve ortaokul veya lise diploması şartları aranıyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol