birgün

11° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 02.03.2021 10:07

ABD'de aşılama sonrası huzurevlerinde vaka sayısı yüzde 89 düştü

ABD'de aşılama sonrası huzurevlerinde vaka sayısı yüzde 89 düştü

BİRGÜN DIŞ HABERLER SERVİSİ

ABD'de huzurevlerinde aşılama sonrası haftalık Covid-19 vaka sayısı, Aralık ayının başlarına kıyasla yüzde 89 oranında düştü.

USA TODAY'den Ken Alltucker ve Jayme Fraser'ın haberine göre, huzur evlerinde yaşanan Covid-19 vakaları, düzenli kayıtların tutulmaya başlandığı Mayıs ayından bu yana en düşük seviyeye geldi.

Salgın süresince 170 binden fazla kişi, huzurevleri ve yaşlı bakım hizmeti sağlayan kuruluşlarda yaşamını yitirmişti.

Uzmanlara göre, yaklaşık 130 bin yaşlı ve 40 bin kadar personelin yaşamını yitirdiği huzurevlerinde yaşanan vaka sayılarındaki bu düşüş, gelecek günlere dair iyimser olmak için sağlam bir gerekçe teşkil ediyor.

Pek çok bölgede normal nüfus içindeki vaka sayısı artarken, huzurevlerindeki aşılanmış yaşlılar arasında bu sayı düşüyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol