birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

DÜNYA 10.08.2020 20:46

ABD'de bazı eyaletlerde okullar açıldı: Çocuklarda vaka oranı yüzde 40 arttı

ABD'de yapılan yeni bir araştırma, Temmuz ayının son iki haftasında en az 97 bin çocuğa Covid-19 bulaştığını açığa çıkardı.

ABD'de bazı eyaletlerde okullar açıldı:  Çocuklarda vaka oranı yüzde 40 arttı

ABD'de yapılan yeni bir araştırma, Temmuz ayının son iki haftasında en az 97 bin çocuğa yeni tip koronavirüs'ün (Covid-19) bulaştığını ortaya koydu.

Amerikan Pediatri Akademisi ve Çocuk Hastaneleri Derneği'nin yaptığı araştırma, bazı eyaletlerde okulların açılmasıyla birlikte çocuklara hastalığın bulaşma oranının yüzde 40 arttığını ortaya koydu.

Georgia eyaletindeki bir okulda koridorlarda kalabalığı gösteren fotoğrafın sosyal medyada paylaşılmasının ve bir dizi öğretmen ve çalışanın Covid-19'a yakalanmasının ardından okul kapatıldı.

Çalışma, önceki araştırmalarla birlikte ABD Başkan Donald Trump'ın çocukların Covid-19'a "neredeyse bağışık" olduğu iddiasıyla çelişiyor.

Bu hafta daha fazla okulun açılması planlanırken, okul yılına yeni başlayan bazı öğrencilerin ve öğretmenlerin koronavirüs nedeniyle sanal eğitime geri dönmesi gündeme geldi. (AA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız