birgün

28° AÇIK

GÜNCEL 23.10.2019 15:30

ABD'de bir çiftçi yetiştirdiği 413 kiloluk balkabağını bot olarak kullanıyor

ABD'de bir çiftçi yetiştirdiği 413 kiloluk balkabağını bot olarak kullanıyor

ABD'de bir çiftçinin yetiştirdiği 413 kiloluk balkabağının içini oyup bot olarak kullandığı ortaya çıktı. Çiftçinin elinde kürekle çiftliğindeki gölette gezindiği fotoğraflar sosyal medyada gündem oldu.

ABD’nin Tennessee eyaletinde yaşayan Justin Ownby isimli çiftçi, 4 sene boyunca emek vererek 413 kilo ağırlığında bir balkabağı yetiştirdi. Ownby, dev balkabağının içini oyarak bot yaptı.

"O kadar ağırdı ki bir komşunun yardımıyla taşıdım ve içini oydum" diyen Ownby, şimdiye kadar yetiştirdiği en ağır balkabağı olduğunu ve çocuklarıyla eğlenceli anlar yaşadığını söyledi.

Ownby yeni hedefinin ise 450 kilonun üzerinde ağırlığı olan bir balkabağı yetiştirmek olduğunu söyledi.

Geçen ay Illinois eyaletindeki bir gölde balkabağından yapılan teknelerin yarıştığı bir organizasyon düzenlenmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız