birgün

8° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 20.02.2020 10:00

ABD'de bir erkek, ırkçılığı anlatmak için bir kadını alıkoyarak dizi izletti

Robert Noye isimli erkek, ırkçılığı anlatmak için bir kadını alıkoyarak 9 saat dizi izletti. Noye, kadını öldürmekle tehdit etti

ABD'de bir erkek, ırkçılığı anlatmak için bir kadını alıkoyarak dizi izletti

ABD’de Robert Noye isimli erkek, ırkçılığın nasıl bir şey olduğunu anlatmak için bir kadını alıkoyarak 9 saat boyunca kölelik temasının işlendiği 1977 yapımlı Roots mini dizisini izletti.

ABD’nin Iowa eyaletinde, 52 yaşındaki Robert Noye, Pazartesi günü taciz ve sahte hapisle suçlandı. Şikayete göre Noye, bir kadını zorla alıkoydu ve onu “ırkçılığın ne olduğunu daha iyi anlatabilmek için” dizi izlemeye zorladı.

Gazette’ya göre kadın evden ayrılmak istediği zaman, Noye “Ya benimle kalır diziyi izlemeye devam edersin ya da seni öldürüp vücudunun parçalarını Chicago yolunun diğer tarafına kadar dağıtırım” diye tehdit ettiği öne sürüldü.

“Roots” 1976 yılında Alex Haley’s ‘in yazdığı romandan uyarlanan olan bir dizi. 1977’de dizisi çekilen roman, Afro-Amerikan bir ailenin 1750’lerde Güney Afrika’da başlayan hayatlarını anlatıyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız