birgün

-3° AÇIK

DÜNYA 23.11.2020 16:25

ABD’de bir sinagogda düzenlenen 7 bin kişilik düğün tepki çekti

ABD'nin New York Valisi Andrew Cuomo, koronavirüs kısıtlamalarına rağmen bir sinagogda binlerce kişinin katılımıyla düzenlenen düğününe tepki gösterdi.

ABD’de bir sinagogda düzenlenen 7 bin kişilik düğün tepki çekti

ABD'nin New York kentindeki bir sinagogda binlerce kişinin bir arada bulunduğu evlilik kutlaması ülkede tepkilere neden oldu.

DHA’da yer alan habere göre, Brooklyn'de bir Hasidik düğünü, Belediye Başkanı Bill de Blasio'nun yeni tip koronavirüs (Covid-19) kısıtlamalarına meydan okuyan 7 bin maskesiz insan bir sinagogda düğün düzenledi.

Williamsburg'daki Yetev Lev tapınağında, Satmar Büyük Haham Aaron Teitelman'ın torunu Yoel Teitelbaum'un evliliklerini kutlamak için kalabalıklar omuz omuza toplandı.

NEW YORK VALİSİ CUOMO: DÜĞÜNE KATILAN HERKES SUÇLUDUR

New York eyalet valisi Andrew Cuomo, koronavirüse rağmen sinagogda binlerce kişinin katılımıyla düzenlenen düğününe “Bu yasa dışı ve New York halkına saygısızlık. Bu konuda düğüne katılan herkes suçludur” diyerek tepki gösterdi.

abd-de-bir-sinagogda-duzenlenen-7-bin-kisilik-dugun-tepki-cekti-kimse-maske-takmamis-808366-1.
New York eyalet valisi Andrew Cuomo

GİZLİ KALMASI İSTENMİŞ

Gizli tutulması için kişilerin düğüne yalnızca sözlü olarak davet edildiği belirtilirken, Vali Cuomo, “Böyle bir şeyin sır olarak kalması nasıl mümkün olabilir? diyerek, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını ifade etti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız