birgün

21° AÇIK

ABD'de Covid-19'dan hastaneye yatışlar rekor seviyeye ulaştı

ABD'de Covid-19 nedeniyle hastaneye kaldırılan hasta sayısının en yüksek seviyeye ulaştı. Hızla artan vakaların, hastanelerde personel sorunlarının yaşanmasına yol açtığı bildirildi. Salgına ilişkin değerlendirmelerde bulunan ABD Başkanı Joe Biden ise Covid-19'un tüm dünyada yayılmasının yavaşlamamasından dolayı endişeli olduğunu söyledi.

DÜNYA 11.01.2022 20:11
ABD'de Covid-19'dan hastaneye yatışlar rekor seviyeye ulaştı
Abone Ol google-news

ABD'de Sağlık ve İnsan Hizmetleri (HHS) verilerine göre, yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hastaneye kaldırılan hasta sayısının en yüksek seviyeye ulaştığı belirtildi.

HHS, salı 145 bin 900'dan fazla kişinin Covid-19 teşhisiyle hastaneye yatışının gerçekleştiğini, bu rakamın Ocak 2021'de görülen rakamları aştığı, iki hafta öncesinin ise iki katının üzerine çıktığını bildirdi.

Covid-19 nedeniyle hastaneye yatışların en son 14 Ocak 2021'de 142 bin 246'ya yükseldiği tespiti paylaşıldı. Covid-19'un Omicron varyantı nedeniyle hızla artan vakaların, hastanelerde personel sorunlarının yaşanmasına yol açtığı kaydedildi.

Öte yandan, California, Arizona ve Rhode Island'daki bazı hastaneler personel sıkıntısı nedeniyle testi pozitif çıkan ancak belirti göstermeyen Covid-19'lu hastane çalışanlarının işine devam edebileceğini duyurdu.

BIDEN: ENDİŞELİYİM

Öte yandan Biden, Georgia eyaletine bağlı Atlanta kentine yapacağı ziyaret için Beyaz Saray'dan ayrılmadan önce gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Covid-19 salgınına karşı işleyen süreçten endişeli olup olmadığının sorulması üzerine Biden, "Sadece salgının tüm dünyada yavaşlamamasından dolayı endişeliyim" yanıtını verdi.

Biden, ülkedeki tüm hastanelere ve eyaletlere yardım edebileceklerinin altını çizerek, "Şu anda gerekli yardımları gönderiyoruz ve doğru yolda olduğumuzu düşünüyorum" ifadesini kullandı.

AA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol