birgün

15° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 11.09.2019 12:05

ABD'de elektronik sigara ölümleri

ABD'de elektronik sigara ölümleri

ABD'nin Kansas eyaletinde bir kişi elektronik sigara nedeniyle yaşamını yitirdi. ABD'de aynı nedenle yaşamını yitirenlerin sayısı 6 oldu.

Yaşamını yitiren kişinin 50 yaş üstünde olduğu ve daha önce de sağlık sorunları yaşadığı belirtildi.


ABD'de 33 eyalette elektronik sigara kullanımına bağlı 450 akciğer hastalığı vakasının inceleme altında olduğu, hastalığın belirtileri arasında nefes darlığı, ateş, öksürük, kusma, baş ağrısı, baş dönmesi ve göğüs ağrısı olduğu belirtildi.

Amerikan Elektronik Sigara Derneği sözcüsü, E vitamini asetatı içeren e-sigara likitleriyle ilgili olarak “Eğer hastanelik olmak ya da ölmek istemiyorsanız yasadışı THC (esrarın etken maddesi tetrahidrokannabinol) yağı kullanmayı hemen bırakın” açıklamasında bulundu.

Kansas Eyaleti Sağlık Müdürü Dr. Lee Norman, “Siz ya da bir yakınınız e-sigara içiyorsa, lütfen bırakın” açıklamasında bulundu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız