birgün

27° AZ BULUTLU

GÜNCEL 09.08.2019 17:16

ABD'de eski asker milli marşta şapkasını çıkarmadığı için 13 yaşındaki çocuğun kafasını kırdı

ABD'de eski bir askerin milli marş esnasında şapkasını çıkarmadığı için 13 yaşındaki çocuğu darp ederek kafasını kırdığı öğrenildi.

ABD'de eski asker milli marşta şapkasını çıkarmadığı için 13 yaşındaki çocuğun kafasını kırdı

ABD'de beyin travması geçirmiş eski bir asker, milli marş sırasında şapkasını çıkarmayan 13 yaşındaki bir çocuğu durup dururken yere fırlattı ve kafatasının çatlamasına neden oldu.

Montana'da 13 yaşındaki bir erkek çocuğunu milli marş sırasında şapkasını çıkarmadığı gerekçesiyle tutup yere fırlatarak kafatasının çatlamasına yol açtığı için saldırı suçundan dava açılan 39 yaşındaki Curt Brockway'in ABD Başkanı Trump'ın emriyle hareket ettiğine inandığı belirtildi.

Hakkında dava açılan 39 yaşındaki erkeğin avukatı, "Milli marş sırasında ayağa kalkmayanları hedef gösteren Trump'ın emriyle hareket ettiğine inanıyordu" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız