birgün

8° AÇIK

DÜNYA 06.02.2020 11:03

ABD’de ‘gri ölüm’ alarmı: Dokunmak bile ölümcül olabilir

ABD'de uzmanların dokunmanın bile ölümcül olabileceğini belirttiği yeni bir tür uyuşturucu bulundu. Polis, beton benzeri görünümü nedeniyle maddeyi 'gri ölüm' olarak anıyor.

ABD’de ‘gri ölüm’ alarmı: Dokunmak bile ölümcül olabilir

ABD’nin Louisiana Eyaleti’nde, polis memurlarının bir operasyon sırasında, betonla benzerliği nedeniyle ‘gri ölüm’ adı verilen yeni ölümcül uyuşturucuya rastlandı.

Sputnik'in haberine göre; Yerel KLFY televizyonuna konuşan St. Mary Parish Şerif Ofisi Sözcüsü David Spencer, ilk kez böyle bir maddeyle karşılaştıklarını söyledi.

Uyuşturucunun eroin, fentanil ve bir dizi tehlikeli opioid içerdiği ifade edilirken çok küçük dozun bile insanı ölebileceği kaydedildi.

Uyuşturucu renginin betonu andırdığını söyleyen Spencer, maddeye dokunmanın bile çok tehlikeli olduğu uyarısında bulundu.

Polis Sözcüsü, “Bu bilgileri kesinlikle insanlara ulaştırmamız gerekiyor. Böyle onlar bunun yeni bir şey olduğunu bilecek” dedi.

Bu uyuşturucuya rastlayacak olan vatandaşlardan derhal polisi araması istendi.

‘Gri ölüm’ ilk kez 2017’de Alabama ve Georgia eyaletlerinde ortaya çıkmıştı. Daha sonra Ohio ve Pennsylvania eyaletlerine yayılmıştı.

Fotoğraf : St. Mary Parish Şerif Ofisi

abd-de-gri-olum-alarmi-dokunmak-bile-olumcul-olabilir-684656-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız