birgün

22° AÇIK

ABD'de Kongre binasına aracıyla girmeye çalışan şahıs intihar etti

Washington DC'de bulunan ABD Kongre binasına aracıyla girmeye çalışan bir şahıs, havaya birkaç el ateş etmesinin ardından kendisini vurarak intihar etti.

DÜNYA 14.08.2022 19:16
ABD'de Kongre binasına aracıyla girmeye çalışan şahıs intihar etti Fotoğraf: İHA
Abone Ol google-news

ABD’nin başkenti Washington DC’de bir şahıs, Kongre binasına aracıyla girmeye çalıştı. Havaya birkaç el ateş açan şahıs daha sonra kendini vurarak intihar etti.

ABD’de Kongre binası bir saldırı girişimine daha sahne oldu. Yerel saatle 04.00 sularında başkent Washington DC’de bulunan Kongre binasına aracıyla girmeye çalışan bir şahıs, East Capitol Street ve Second Street'tin kesişiminde bulunan barikata aracıyla çarptı. Kongre polisi tarafından yapılan açıklamada, çarpmanın etkisiyle şahsın sürdüğü aracın alev aldığı belirtildi.

Şahsın aracından indiği ve havaya birkaç el ateş ettiği ifade edildi.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada polisin kendisine yaklaştığı sırada şahsın kendini vurarak intihar ettiği aktarıldı. Saldırının nedeni henüz bilinmezken, saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldı.

Açıklamada, "Şu anda şüphelinin herhangi bir Kongre üyesini hedef aldığı ve memurların silahlarını ateşlemediği görüldü. Dedektiflerimiz adamın geçmişini araştırıyor" denildi.

İHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol