ABD’nin Tennessee eyaletinde bir okula düzenlene silahlı saldırıda 3'ü çocuk 6 kişi hayatını kaybetti. Güvenlik güçleri saldırganı vurarak etkisiz hale getirdi.

Abone Olgoogle-news
ABD'de okula silahlı saldırı: 3'ü çocuk 6 kişi hayatını kaybetti
Fotoğraf: İHA

ABD’nin Tennessee eyaletinde yer alan Nashville'de kiliseye ait okula silahlı saldırı düzenlendi. Yetkililer, saldırıda 3’ü çocuk, 3’ü yetişkin toplam 6 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Nashville Polis Departmanı sözcüsü Don Aaron, saldırganın genç bir kadın olduğunu aktararak, saldırganın en az iki yarı otomatik tüfeği ve bir tabancası olduğunu söyledi.

Aaron, beş kişilik bir ekipten iki memurun saldırganı yerel saatle 10.27'de vurarak etkisiz hale getirdiğini belirterek, saldırganın kimliğinin henüz bilinmediğini ifade etti.

Yaklaşık 200 öğrencisi bulunan okulun Covenant Presbiteryen Kilisesi'ne bağlı olduğu ve ilk ve orta derecede eğitim verdiği belirtildi.

Kar amacı gütmeyen bir araştırma merkezi olan The Violence Project verilerine göre, ABD’de 1966'dan bu yana 191 katliamdan sadece 4’ü bir kadın saldırgan tarafından gerçekleştirildi.

(İHA)