birgün

22° AÇIK

ABD’de sinagogda rehin alınan 4 kişi kurtarıldı

ABD’nin Teksas eyaletinde bulunan Beth Israel Sinagogu’nda meydana gelen rehine olayında saldırganın öldürüldüğü, rehin alınan 4 kişinin ise kurtarıldığı belirtildi.

DÜNYA 16.01.2022 10:40
ABD’de sinagogda rehin alınan 4 kişi kurtarıldı
Abone Ol google-news

ABD’nin Teksas eyaletinde yer alan Colleyville ilçesindeki Beth Israel Sinagogu’nda dün ayin sırasında 4 kişi silahlı bir kişi tarafından rehin alındı.

Olay yerine FBI da dahil olmak üzere çok sayıda polis ekibi gönderilirken, sinagog çevresindeki bölge sakinleri tahliye edilerek operasyon başlatıldı.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, yaklaşık 10 saat süren operasyon sonucunda rehine krizinin sona erdiği belirtildi. SWAT ekipleri tarafından saldırganın öldürüldüğü, rehinelerin ise kurtarıldığı ve güvende olduğu bildirildi.

Yerel kaynaklar, saldırganın kimliğini Muhammed Siddiqui olarak açıkladı. Siddiqui'nin, 2010 yılında New York kenti Federal Mahkemesi tarafından ABD askeri personelini öldürme girişimi suçundan 86 yıl hapis cezasına mahkum edilen Pakistan uyruklu Afya Siddiki'nin kardeşi olduğu iddia edildi.

Siddiki'nin, tutuklu kız kardeşinin serbest bırakılmasını talep ettiği belirtildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol