birgün

23° AÇIK

DÜNYA 15.08.2019 07:25

ABD'de yine silahlı saldırı: 6 polis yaralı

ABD'de yine silahlı saldırı: 6 polis yaralı

ABD'nin Philadelphia kentinde polisin şüphelileri gözaltına almak için gittiği bir evde çatışma çıktı. Altı polis memuru yaralandı. Polise ateş açan şüphelinin iki polisi rehin alması sonucu başlatılan operasyon 5 saat sürdü. Operasyon can kaybı olmadan sona erdi. Polis saldırganın gözaltında olduğunu duyurdu.

Olay, polisin bir eve narkotik operasyonu düzenlemesiyle başladı. Polis evdeki üç kişiyi gözaltına aldı. Bu sırada silahlı bir kişi polise ateş açmaya başladı. Evdeki memurların çoğu, yoğun ateş altında camdan atlayarak kaçmayı başardı.


Saldırgan, iki polis memurunu rehin aldı. Evdeki polis memurları, özel harekat polisinin operasyonuyla kurtarıldı.

Operasyon beş saat sürdü. İki polisin yanı sıra gözaltına alınan üç şüpheli de evden tahliye edildi.

Polis saatler sonra şüphelinin de gözaltında olduğunu açıkladı. Yerel medya saldırganın 36 yaşındaki Maurice Hill olduğunu duyurdu.

Çatışma sırasında açılan ateşte yaralanan altı polis memuru hastaneden taburcu edildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız