birgün

21° KAPALI

DÜNYA 15.01.2020 11:22

ABD’de yolcu uçağı okulun üzerine yakıt boşalttı: 26 yaralı

ABD'de bir yolcu uçağının acil durum nedeniyle okulun üzerine yakıt boşaltması sonucu 26 kişi yaralandı

ABD’de yolcu uçağı okulun üzerine yakıt boşalttı: 26 yaralı

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Kaliforniya eyaletindeki Los Angeles Uluslararası Havalimanı’ndan kalkış yapan yolcu uçağı, acil durum nedeniyle havalimanına geri dönüşü sırasında bir okulun üzerine yakıt boşalttı. 17'si çocuk 26 kişi hafif yaralandı.

Edinilen bilgilere göre, yolcu uçağı, ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki Los Angeles Uluslararası Havalimanı’ndan kalkış yaptı. Acil durum bildirimi yapan pilotlar, havalimanına geri dönüş yaptı.

Acil iniş için alçalan uçak, yakıtını bir okulun bahçesine boşalttı. Yetkililer, 17 çocuğun ve 9 kişinin uçak yakıtından etkilendiklerini ve tedavi altına alındıklarını bildirdi. Havalimanı ya da uçağın ait olduğu havayolları şirketinden henüz bir açıklama yapılmazken, uçağın havalimanına güvenli iniş yaptığı belirtildi.

DHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız