birgün

25° AZ BULUTLU

EKONOMİ 09.12.2019 22:53

ABD'deki Halk Bankası davasında yeni duruşma tarihi belirlendi

Halk Bankasına New York Güney Bölgesi Başsavcılığı tarafından açılan davada mahkeme, yeni duruşma tarihini 10 Şubat olarak belirledi.

ABD'deki Halk Bankası davasında yeni duruşma tarihi belirlendi

İran yaptırımlarını delmekle suçlanan Halk Bankası'na New York Güney Bölgesi Başsavcılığı tarafından açılan davada mahkeme, yeni duruşma tarihini 10 Şubat olarak belirledi.

Davaya bakan yargıç Richard Berman, Halk Bankası'ndan 10 Şubat'taki duruşmaya katılmasını istedi ve katılmaması durumunda bankaya 'mahkemeye itaatsizlikten' para cezası uygulanacağını bildirdi.

Halk Bankası avukatlarının 'tebligatın usulsüzlüğü, mahkemenin yargı yetkisi olmadığı' gerekçesiyle davanın düşmesi ve reddihakim yapabilmek için 'özel statüyle duruşmaya katılım' talebi mahkeme tarafından 'gerekçelerin ikna edici olmaması' nedeniyle reddedilmişti.

Bankaya, 'ABD'nin İran yaptırımlarını delmek' dahil 6 farklı suçlama yöneltiliyor.

AA

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız