birgün

26° PARÇALI AZ BULUTLU

ABD'den olası Erdoğan-Biden görüşmesine ilişkin açıklama

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, ABD Başkanı Biden ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın NATO Zirvesi'nde görüşme ihtimaline ilişkin açıklamalarda bulundu. Şu anda belirlenen bir planın olmadığını belirten Sullivan, "Gelecek 24 saat içinde ne olacağını bir görelim" ifadelerini kullandı.

GÜNCEL 27.06.2022 15:58
ABD'den olası Erdoğan-Biden görüşmesine ilişkin açıklama Fotoğraf: İHA
Abone Ol google-news

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, ABD Başkanı Joe Biden'ın Madrid'deki NATO Zirvesi kapsamında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesine ilişkin henüz bir programları olmadığını ancak bu konuda 24 saat içinde bir gelişme yaşanabileceğini söyledi.

AA'nın aktardığına göre, Sullivan, G7 Zirvesi'nin yapıldığı Almanya'da ABD'li gazetecilere açıklamalarda bulundu.

İspanya'nın başkenti Madrid'de yarın başlayacak NATO Zirvesi'nin en önemli konularından birinin de Finlandiya ve İsveç'in ittifaka katılımı olacağını belirten Sullivan, bu konuda Türkiye'nin dile getirdiği sorunları da ele alacaklarını kaydetti.

Sullivan, Erdoğan ile Biden arasında olası bir ikili görüşme ihtimaline ilişkin ise "Şu anda belirlenen bir program yok. Ancak gelecek 24 saat içinde ne olacağını bir görelim, birtakım hareketlilikler var" dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol