birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 15.10.2019 01:27

ABD Hazine Bakanlığı'ndan açıklama: Akar, Soylu ve Dönmez yaptırım listesine alındı

ABD Hazine Bakanlığı'ndan açıklama: Akar, Soylu ve Dönmez yaptırım listesine alındı

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yaptırım listesine alındığını açıkladı.

ABD Hazine Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Bu bakanlık ve yetkililerin belirlenmesi, Türk hükümetinin bölgenin barışı, güvenliğini ve istikrarını daha da bozan eylemlerinin bir sonucudur. Gerekirse ilave yaptırımlar uygulamaya hazırız" ifadeleri yer aldı.

TRUMP DUYURMUŞTU

ABD Başkanı Donald Trump, yaptığı açıklamayla Türkiye'ye yönelik yaptırımları açıklamıştı.

Trump, kimi kişilerin yaptırım listesine alınacağını, çelikte gümrük vergisinin artırılacağını ve ticaret müzakerelerinin sonlandırılacağını duyurmuştu.

ABD Savunma Bakanı ise, NATO ülkelerinden Türkiye'ye karşı diplomatik ve ekonomik adımlar atmalarını isteyeceklerini söylemişti.


Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız