birgün

2° AÇIK

DÜNYA 18.01.2021 18:39

ABD kongre binası güvenlik tehdidi nedeniyle kapatıldı

Joe Biden'ın görevi devralmasına kısa süre kala ABD'de sokaklar hareketlendi. Yerleşke yakınlarında yükselen dumanın nedeninin evsizlerin bulunduğu bölgedeki bir çadırın yanması sonucu olduğunun anlaşılmasının ardından alarm kaldırıldı.

ABD kongre binası güvenlik tehdidi nedeniyle kapatıldı

ABD kongre binası güvenlik tehdidi nedeniyle giriş çıkışlara kapatıldı.

Reuters'a konuşan bir kaynak, "dış tehdit" tespit edildiğini söyledi.Pencerelerden ve kapılardan uzak durun çağrısı yapılırken, Kongre binası yakınlarında dumanlar yükseldiği görüldü.

​ABD polisi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Joe Biden'ın yemin töreni provası esnasında tanımlanamayan bir güvenlik tehdidi oluştuğu bildirildi.

Öte yandan, Biden'ın tören provasına katılanların ise tahliye edildiği duyuruldu. Yerleşke yakınlarında yükselen dumanın nedeninin evsizlerin bulunduğu bölgedeki bir çadırın yanması sonucu olduğunun anlaşılmasının ardından alarm kaldırıldı.

DUMANLAR TEHDİT OLUŞTURMUYOR

Yetkililer, dumanların birkaç blok ötede olduğunu ve Kongre binası için tehdit oluşturmadığını söyledi.

NBC'nin aktardığına göre, bir kolluk kuvveti yetkilisi, dumanlara bir barınma kampında çıkan yangının neden olduğunu belirtti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol