birgün

28° PARÇALI AZ BULUTLU

ABD Kongre binasında bomba paniği

ABD Kongre binası yakınlarındaki bir kamyonette patlayıcı madde olabileceği ihtimali üzerine, bina ve çevresi boşaltıldı. Aracın içindeki adı açıklanmayan şüphelinin, kendisiyle irtibat kuran polise, elinde bomba olduğunu söylediği belirtildi.

GÜNCEL 19.08.2021 18:16
ABD Kongre binasında bomba paniği
Abone Ol google-news

ABD Kongre binası yakınında içinde patlayıcı madde olabileceğinden şüphe edilen bir kamyonet Kongre polisini alarma geçirirken, etrafta bulunan binalar güvenlik gerekçesiyle boşaltıldı.

ABD Kongre polisinin Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre, polis, Kongre Kütüphanesi civarında terk edilmiş halde duran bir kamyonet yüzünden alarma geçti.

İçinde patlayıcı madde olabileceğinden şüphe edilen araçla ilgili güvenlik yetkilileri hızlı bir şekilde olay yerine intikal ederken, polis güvenlik nedeniyle etrafta bulunan binaları boşalttı.

Kongre Polis Şefi Thomas Manger, yaptığı açıklamada, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü ve şüpheli ile irtibata geçildiğini belirtti.

Manger, polisin, şüphelinin elinde bomba fünyesine benzer bir parça gördüğünü aktardı ve irtibat kurdukları şüphelinin "elinde bomba olduğunu söylediğini" ifade etti. Şüphelinin ismi ise açıklanmadı.

Şüpheli ile müzakerelerin sürdüğünü kaydeden Manger, "Müzakerecim bu olayı barışçıl şekilde halledebilmek için elinden geleni yapıyor." diye konuştu.

Kongrede herhangi bir oturumun olmadığı, polisin geniş bir güvenlik koridoru oluşturduğu belirtildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol