ABD'li Senatör Graham: Demokrat Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi de Türkiye'ye yaptırım uygulanmasına destek verdi

14.10.2019 17:49 GÜNCEL

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin etkili senatörlerinden biri olan ve Türkiye'ye yönelik yaptırım tasarısını da sunan Senatör Lindsey Graham, Kongre'nin alt meclisi olan Temsilciler Meclisi'nin Demokrat Başkanı Nancy Pelosi ile yaptırımlar hakkında konuştuğunu açıkladı.

Graham, Pelosi'nin de yaptırımlara destek verdiğini ifade etti.

Graham'ın Twitter üzerinden yaptığı açıklama şöyle:

"Biraz önce Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi ile Türkiye'nin Suriye'ye hücumu hakkında yapılacak Kongre hamleleri üzerine konuştum. Temsilciler Meclisi Başkanı Türkiye'nin Suriye'deki kabul edilemez hamlelerine karşılık yaptırımları destekliyor. O aynı zamanda Kürt müttefiklerimize desteğimizi göstermemiz gerektiğini düşünüyor ve IŞİD'in tekrar ortaya çıkması konusundan endişe duyuyor

İki mecliste de iki parti ile de yaptırımları düzenleme konusunda çalışacağım ve hızlı hareket edeceğim Başkan Trump'ın Kongre ile çalışma gönüllülüğüne minnettarım. Temsilciler Meclisi Başkanı bana hızlı hareket etmemizin önemini bildirdi"

abd-li-senator-graham-demokrat-temsilciler-meclisi-baskani-pelosi-de-turkiye-ye-yaptirim-uygulanmasina-destek-verdi-636763-1.