birgün

7° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

GÜNCEL 14.10.2019 17:49

ABD'li Senatör Graham: Demokrat Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi de Türkiye'ye yaptırım uygulanmasına destek verdi

ABD'li Senatör Graham: Demokrat Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi de Türkiye'ye yaptırım uygulanmasına destek verdi

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin etkili senatörlerinden biri olan ve Türkiye'ye yönelik yaptırım tasarısını da sunan Senatör Lindsey Graham, Kongre'nin alt meclisi olan Temsilciler Meclisi'nin Demokrat Başkanı Nancy Pelosi ile yaptırımlar hakkında konuştuğunu açıkladı.

Graham, Pelosi'nin de yaptırımlara destek verdiğini ifade etti.

Graham'ın Twitter üzerinden yaptığı açıklama şöyle:

"Biraz önce Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi ile Türkiye'nin Suriye'ye hücumu hakkında yapılacak Kongre hamleleri üzerine konuştum. Temsilciler Meclisi Başkanı Türkiye'nin Suriye'deki kabul edilemez hamlelerine karşılık yaptırımları destekliyor. O aynı zamanda Kürt müttefiklerimize desteğimizi göstermemiz gerektiğini düşünüyor ve IŞİD'in tekrar ortaya çıkması konusundan endişe duyuyor

İki mecliste de iki parti ile de yaptırımları düzenleme konusunda çalışacağım ve hızlı hareket edeceğim Başkan Trump'ın Kongre ile çalışma gönüllülüğüne minnettarım. Temsilciler Meclisi Başkanı bana hızlı hareket etmemizin önemini bildirdi"

abd-li-senator-graham-demokrat-temsilciler-meclisi-baskani-pelosi-de-turkiye-ye-yaptirim-uygulanmasina-destek-verdi-636763-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız