birgün

6° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 10.10.2019 00:16

ABD'li senatörler Türkiye'ye yönelik olası yaptırımları listeledi

ABD'li senatörler Türkiye'ye yönelik olası yaptırımları listeledi

ABD'de hem Cumhuriyetçi hem de Demokrat senatörlerin Türkiye'nin Suriye'den çıkmaması halinde geniş çaplı yaptırımlar önerdiği bildirildi.

ABD'de Cumhuriyetçi Güney Carolina Senatörü Lindsey Graham ve Demokrat Maryland Senatörü Chris van Hollen, Türkiye'ye yönelik yaptırımlar konusunda anlaştıklarını açıkladı. Yaptırım listesinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın mal varlığının açıklanması, mal varlığının dondurulması ve Türk yetkililere vize sınırlaması da yer alıyor.

'GÜÇLÜ DESTEK BEKLİYORUM'

Graham, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Senatör Chris van Hollen ile Türkiye'ye yönelik ciddi yaptırımlar konusunda iki taraflı bir anlaşmaya varmış olmaktan mutluyum. Yönetim, Türkiye'ye karşı hareket etmeyi reddederken, iki taraflı güçlü bir destek bekliyorum" dedi.

Listede Türkiye'yle askeri işbirliği ve enerji işbirliğinin kısıtlanmasıyla birlikte, üst düzey isimlerin mal varlıklarına dair tedbirler bulunuyor.

ABD Senatosu'nun büyük bölümünün yaptırımları destekleyeceği öne sürülüyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız