birgün

24° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 12.10.2019 20:39

ABD protestoların sürdüğü Ekvador'da hükümete destek verdiğini açıkladı

ABD protestoların sürdüğü Ekvador'da hükümete destek verdiğini açıkladı


ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Ekvador'da süren eylemlere ilişkin yaptığı açıklamada hükümete ve devlet başkanı Lenin Moreno'ya olan desteğini dile getirdi.

"Dış aktörlerin dahil olma iddialarını inceliyoruz" açıklamasında bulunan Pompeo, şunları kaydetti:

"ABD, Ekvador Devlet Başkanı Moreno ve hükümetinin demokratik uygulamalarını kurumsallaştırma ve ekonomik reformları hayata geçirme çabalarına destek vermektedir. Söz konusu eylemlerde dış aktörlerin dahil olmasına ilişkin iddiaların farkındayız ve bu iddiaları inceliyoruz. Ekvador hükmetinin iyi yönetim ve sürdürülebilir ekonomiyi sağlamak adına aldığı kararları tanıyoruz. Demokratik haklara ve kurumlara saygı, Ekvador'un geleceği ve istikrarının temelidir. Demokrasi, refah ve güvenlik için Başkan Moreno ile ortaklığımıza devam edeceğiz."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız