birgün

10° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

ABD ve NATO’nun Putin’e gönderdiği teklif ortaya çıktı

İspanya'nın saygın gazetelerinden El Pais, ABD ve NATO'nun Ukrayna-Rusya gerilimini çözmek için Putin'e bir mektup ve teklif gönderdiğini ortaya çıkardı. Ortaya çıkarılan metinde "silahsızlandırma" çağrısı yer aldı.

DÜNYA 02.02.2022 15:28
ABD ve NATO’nun Putin’e gönderdiği teklif ortaya çıktı
Abone Ol google-news

İspanya’nın saygın gazetelerinden El Pais, Rusya’nın güvenlik taleplerine ABD ve NATO’nun yanıtını kamuoyuna duyurdu.

Gazetenin ortaya çıkardığı belgelerde, ABD, Rusya’nın füze ya da askeri gücünü Ukrayna’ya göndermemesi için müzakere yapmaya hazır oldukları belirtildi.

abd-ve-nato-nun-putin-e-gonderdigi-teklif-ortaya-cikti-975844-1.

Belgelerde, “Rusya daha fazla asker gönderirse, NATO, savunma duruşunu artırmaya zorlanmış olur” denirken havada ve karada olası bir kazanın önlenmesi için askeri tatbikatlarda şeffaflığın artırılması gerektiğini de vurgulandı.

Öte yandan belgelerde ABD’nin Rusya’ya nükleer silah kontrolü ile ilgili teklifte bulunduğu ve bloğun Romanya ve Polonya’da NATO’ya ait füze sistemi olmadığının garantisini vermeye hazır olduğu da yer aldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun