birgün

22° KAPALI

DÜNYA 20.01.2020 07:34

‘ABD ya da Avrupa’nın ne yaptığını umursamıyoruz’

‘ABD ya da Avrupa’nın ne yaptığını umursamıyoruz’

Dış Haberler Servisi

Venezuela’da Bolivarcı hükümetin lideri Nicolas Maduro, “Avrupa’nın ya da ABD’nin ne yaptığını zerre kadar umursamıyorum” açıklaması yaptı. Washington Post gazetesine röportaj veren Maduro, ABD Başkanı Donald Trump yönetimine ülkeye dönük sert yaptırımları kaldırması çağrısı yaparak, “ABD ile doğrudan müzakerelere hazırız” mesajı verdi.

Maduro, “ABD ne kadar büyük olursa olsun hükümetler arasında saygı ve bir diyalog varsa, doğru bir bilgi alışverişi varsa, yeni bir model ilişki oluşturabileceğimizden emin olun. Saygı ve diyalog ilişkisinden kazan-kazan durumu; çatışmacı bir ilişkiden ise bir kaybet-kaybet durumu çıkar. Formül bu” dedi. ABD destekli Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido’yla da görüşmek istediğini söyleyen Maduro, “Guaido hataları yüzünden Ulusal Meclis’i kaybetti. Beni suçlamayın. Şimdi ABD’ye cevap vermek zorunda olan o. Avrupa’nın ya da ABD’nin ne yaptığını zerre kadar umursamıyorum. Hiç umursamıyoruz. Sadece ne yaptığımızı önemsiyoruz. Kaç bin yaptırım olursa olsun bizi durduramayacaklar” diye konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız