birgün

10° PARÇALI BULUTLU

ABD’yi vuran Ian Kasırgası’nda can kaybı 100’ü aştı

ABD’nin Florida, Güney Carolina ve Kuzey Carolina eyaletlerini vuran Ian Kasırgası’nda can kaybı 100’ü aştı.

DÜNYA 04.10.2022 00:43
ABD’yi vuran Ian Kasırgası’nda can kaybı 100’ü aştı Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Geçtiğimiz çarşamba günü kategori 4 seviyesinde ABD’yi vuran Ian Kasırgası’nda can kaybı 100’ü aştı.

Florida, Güney Carolina ve Kuzey Carolina eyaletlerini vuran Ian Kasırgası’nda can kaybı 104’e yükselirken, en fazla can kaybı 100 ölümle Florida’da yaşandı. Kuzey Carolina’da 4 kişi hayatını kaybederken, Güney Carolina’da ise henüz can kaybı bildirilmedi.

Florida’nın Lee kentinde 54, Charlotte kentinde 24, Volusia kentinde 5, Collier kentinde 8, Sarasota kentinde 3, Manatee kentinde 2, Polk, Hillsborough, Lake ve Hendry kentlerinde ise 1’er kişi kasırga nedeniyle hayatını kaybetti.

abd-yi-vuran-ian-kasirgasi-nda-can-kaybi-100-u-asti-1071032-1.

abd-yi-vuran-ian-kasirgasi-nda-can-kaybi-100-u-asti-1071034-1.

CAN KAYBINDA BAŞLICA NEDEN BOĞULMA

Eyalette arama-kurtarma operasyonları devam ederken, en fazla can kaybının yaşandığı Lee kenti yetkilileri daha önce tahliye emri vermeleri gerektiği konusunda eleştirilerin hedefinde.

Yetkililer, Florida'daki can kayıplarının başlıca nedeninin boğulma olduğunu belirtirken, bunun dışında iki araç kazası ve bir çatı kazası yaşandığını ifade etti.

abd-yi-vuran-ian-kasirgasi-nda-can-kaybi-100-u-asti-1071033-1.

Kuzey Carolina Valisi Roy Cooper, geçtiğimiz cumartesi günü yaptığı açıklamada kasırga nedeniyle eyalette yaşları 22 ile 25 arasında değişen kurbanların bulunduğu üç trafik kazası meydana geldiğini ve 65 yaşındaki bir adamın kapalı garajda elektrik kesikken jeneratörü çalıştırdıktan sonra karbonmonoksit zehirlenmesinden öldüğünü aktarmıştı.

İHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol