birgün

10° PARÇALI BULUTLU

MEDYA 21.08.2021 18:31

Abdulkadir Selvi’den güldüren açıklama: Gülen’i ABD’nin kontrolünden çıkarmak için Türkiye'ye çağırdım

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, geçmişte Fetullah Gülen’e yazdığı övgü dolu yazıyı, “Sayın Erdoğan’ın 15 Haziran 2013 tarihinde yaptığı Türkiye’ye dön çağrısından sonra FETÖ’yü ABD’nin kontrolünden çıkarmak için yazdım” diyerek savundu.

Abdulkadir Selvi’den güldüren açıklama: Gülen’i ABD’nin kontrolünden çıkarmak için Türkiye'ye çağırdım

Hürriyet’in yandaş kalemlerinden Abdulkadir Selvi, Twitter hesabından kendisini gülünç duruma düşüren bir açıklamaya imza attı.

Selvi, 9 aralık 2013'te Yeni Şafak’ta Fetullahçı yapılanmanın lideri Fetullah Gülen için yazdığı “Hocam Türkiye'ye Dön Artık” başlıklı yazısı üzerine sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Yazısında, Gülen için “Hazret-i Ebubekir’in gösterdiği dirayete benzer bir şekilde dönüp başımıza gelseniz hocam” ifadesini kullanan Selvi, yaptığı açıklamada “9 Aralık 2013 tarihli, ‘Hocam Türkiye’ye dön artık’ başlıklı yazım Sayın Erdoğan’ın 15 Haziran 2013 tarihinde yaptığı Türkiye’ye dön çağrısından sonra FETÖ’yü ABD’nin kontrolünden çıkarmak için yazılmıştır. FETÖ, Türkiye’de olsa bugün yeri cezaevi olurdu, Pensilvanya değil” dedi.

Selvi söz konusu yazısında, “Öğrendim ki Hocam, sizin de ağlamaktan gözleriniz şişmiş. Bilin ki sizde gözyaşları, bizde kalbimize damlayan kan damlaları oldu” ifadelerine vermişti.